Як часто потрібно зважувати новонародженого?
Як часто потрібно зважувати новонародженого? - питання, яке ми кілька разів на день чуємо від наших клієнтів.
Дуже часто молоді мами, особливо з першою дитиною, дуже хвилюються: чи достатньо у них молока? Чи не залишився, не дай бог, улюблений малюк голодним? А що як він не доїдає? і т.д.
Приймається рішення купити або взяти дитячі ваги напрокат і починаються гонки на виживання під кодовою назвою "Контрольні зважування", які незабаром призводять до згасання лактації.
Чому? А подумайте самі: яка мама витримає щоденний безперервний квест: зважити до годування - погодувати - зважити - побачити що дитина з'їла (о, боже) 30г - зцідити або догодувати сумішшю - зважити - побачити нормальну (на думку мами) цифру - видихнути. А через пару годин все заново. Звичайно ж, нормальна середньостатистична жінка подумає: "Та ну нафіг!" Згорне цю невдячну справу і переведе малюка на суміш. І її можна зрозуміти!
При цьому, згідно з Клінічним протоколом по догляду за новонародженою дитиною, здоровий новонароджений не потребує щоденного зважування.
І дійсно, якщо ваш малюк має гарний смоктальний рефлекс, їсть грудне молоко не рідше 8 разів на добу, в тому числі в нічний час, і ви часто міняєте йому памперси - в контрольних зважуваннях немає ніякої необхідності.
Але з іншого боку, нормальний набір ваги в перші місяці життя - основний показник нормального розвитку малюка.
Добре б, щоб, як на картинці нижче, на грудях були ділення, і відразу було б видно, скільки молочка малюк з'їв :) Але, хоча ми і живемо не в казці, безвихідних ситуацій не буває.
Як не пропустити порушення в розвитку і здоров'ї малюка і при цьому знайти золоту середину?
Мій багаторічний досвід, підкріплений доказовою медициною, показує, що цілком достатньо відстежувати набір ваги в динаміці. Тобто не настільки важливо, що дитина за одне годування з'їла мало. Як і у дорослої людини, у малюка може не бути апетиту в якийсь момент. Зараз він може з'їсти 30г, через годину 70, через півгодини ще 45 і в підсумку з'їсть свою денну норму (хоча це поняття теж дуже спірне).
Набагато гірше, якщо дитина їсть нормально, а вага з якихось причин не зростає. Це і є той самий момент, який повинен насторожити батьків і підштовхнути їх звернутися до педіатра.
Як контролювати динаміку набору ваги?
Для цього раз на кілька днів (але не частіше 1 разу на добу) в один і той же час зважуйте голеньке немовля і записуйте показники. Зараз є безліч додатків для смартфонів, які покажуть вам динаміку, побудують графіки набору ваги і т.д. Але суть залишається все та ж: якщо ваша дитина набирає 150г-200г в тиждень - ніяких причин хвилюватися у вас немає. Граничний показник тижневого набору ваги, нижче якого лікар вам зобов'язаний призначити догодовування - 120г.
Повірте, цих простих дій вам цілком вистачить, щоб бути спокійною за малюка, і при цьому не перетворитися на знервовану, засмикану, забиту дітьми і податками, жінку:)
Але все ж є ситуації, коли виникає необхідність в частих зважуваннях:
- Те саме контрольне зважування. Його проводять за призначенням лікаря, в тих випадках, якщо планове зважування показало явний недобір ваги або є підозри, що дитині не вистачає грудного молока. Для контрольних зважувань ми рекомендуємо використовувати ваги Саша. Це клінічне обладнання, яке покаже вагу малюка з точністю до 1г. Звичайні 5-грамові ваги для контрольних зважувань не приносять користі. Вони не покажуть об'єктивну картину.
- Дитина з малою масою тіла при народженні обов'язково повинен зважуватися не менше 1 разу на добу. Коли дитина починає стабільно набирати вагу (20-30 г на добу) можна зважувати через день протягом тижня, а потім, при позитивній динаміці, один раз в тиждень.
- При лікуванні жовтяниці новонародженого за допомогою фототерапії необхідно зважувати дитину не рідше одного разу на добу. Це пов'язано з тим, що продукти розпаду білірубіну виводяться з організму з калом і сечею. Тому потрібно стежити, щоб дитина отримувала достатню кількість їжі.
Звичайно ж, є й інші ситуації, при яких часте зважування конче необхідне. Але зазвичай це серйозні патології, протокол лікування яких затверджений документально, і дай Бог, нам з ними не стикатися.
А якщо ви хочете переконатися, що ваш дорогоцінний карапуз росте і розвивається нормально, і щомісячні походи в поліклініку - це не для вас, замовляйте ваги напрокат.
Доставимо в зручний для вас час, в офіс, додому чи в пологовий! Телефонуйте (050)1061532, (097)7386534, або пишіть в Viber для замовлення
Леся Тараненко
Baby Service у Кропивницькому
05.04.2018р.
Як зважити дитину вдома? Як не треба важити дитину