укррус

Телефони у Кропивницькому

  • (050) 106-15-32
  • (097) 738-65-34

Навіщо дитяче автокрісло

Неможливо коротко розповісти про безліч параметрів при виборі автокрісла, про всі бренди-виробники, про плюси і мінуси різних моделей.

 

Тому перейдемо відразу до основних питань.

Почнемо з головного: чому новонародженого необхідно перевозити в дитячому автокріслі?

Дитина  - вразливий і крихкий чоловічок. Її тіло має підвищений вміст води і низьку концентрацію мінеральних солей. Її кістки гнучкі, м'які, тому травми набагато серйозніші, ніж у дорослих. Голова новонародженого - найбільша і найважча частина тіла, вона становить 25% маси, а у дорослої людини - всього 6%! Малюка небезпечно навіть інтенсивно струшувати, а при сильному поштовху його голову відкидає назад, і колосальне навантаження припадає на тендітну шийку.

При цьому мами в нашій країні найчастіше перевозять малюків на руках або в колисці від дитячої коляски. АЛЕ! Утримати дитину таким чином неможливо, тому часто ДТП закінчується летальним випадком. Забираючи дитину з пологового будинку, батьки, переповнені щастям, везуть їх в обіймах, і ніхто не замислюється про можливість ДТП.

Чим автокрісла надійніші за люльки?

Вони забезпечують кращу безпеку, добре утримують голову немовляти при фронтальному ударі, виключаючи травмуючі навантаження на шию. А це відбувається в 70% аварій.

Що відбувається з дитиною при ДТП, якщо вона знаходиться не в автокріслі?

  • При зіткненні  на швидкості 50 км /год малюк, що знаходиться в машині без автокрісла, отримує такі ж травми, якби  він впав з висоти 4 поверху.
  • Не менш небезпечний випадок, коли малюк сидить на руках у пристебнутих батьків. У момент зіткнення на швидкості автомобіля  50 км /год, малюк масою 30 кг набуває ваги в одну тонну, тому ніякі руки мами-тата не в силах його утримати.
  • Манекен, який замінює дитини при краш-тестах, під час зіткнення вилітає в лобове скло так, що осколки скла проникають в голову на глибину 1 см.
  • Стегно непристебнутого малюка, що сидить на задньому сидінні, при зіткненні на швидкості 50 км/год врізається в спинку переднього сидіння з силою 1,3 тонни.

 

Стає зрозуміло, чому дітей до 12 років необхідно перевозити в автокріслах. Пристібаючи дитину з перших днів, ви вчите її піклуватися про свою безпеку на все життя.

Мета цієї статті не залякати молодих батьків, а попередити і дати грунт для роздумів.

Купуючи автомобіль, задумайтеся, скільки коштує дитяче автокрісло в порівнянні з машиною? А скільки коштує безпека дитини?

Купуючи автокрісло, обов'язково попросіть продавця надати сертифікат Європейського стандарту безпеки. У спеціалізованих магазинах дитячих товарів вам неодмінно допоможуть підібрати автокрісло, що відповідає віку, ваги і росту вашого малюка, розкажуть як правильно встановлювати автокрісло, про універсальну системі кріплення Isofix, яка полегшить процес установки і знизить ймовірність зробити помилку.