укррус

Телефони у Кропивницькому

  • (050) 106-15-32
  • (097) 738-65-34

Навіщо контролювати вагу дитини при жовтушці

Жовтяниця у новонародженого (медична назва - гіпербілірубінемія) та проблеми з годуванням є двома найбільш поширеними скаргами в перші тижні життя немовляти.

 

 Оскільки лактація ще не налагоджена, цілком можливо, що малюк не наїдається. Тому так важливо контролювати набір ваги малюка.

Якщо дитина протягом першого тижня життя втрачає до 5-7 відсотків ваги це нормально. Але втрата ваги більше ніж на 7% у перший тиждень життя може бути показником того, що дитина не випиває потрібної кількості молочка. Часто молоді мами панікують і думають, що проблема в них. Хоча насправді лише 3% жінок не можуть годувати малюка.

Насправді, причин того, що молока виробляється недостатньо - безліч.

  • неправильне прикладування до груді
  • допоювання немовляти водою або розчином глюкози
  • докорм сумішшю в перші дні життя внаслідок кесаревого розтину
  • лінивий сисунок.

 

Чим небезпечно недоїдання при жовтяниці у новонароджених.

Проведено безліч досліджень про гіпербілірубінемію новонароджених і деякі з них встановили взаємозв'язок між втратою ваги та жовтяницею. Дослідження проводилися в період з 2007 до 2013 року.  З 2400 немовлят, госпіталізованих з жовтяницею, було відібрано 1072 немовлятам чия гіпербілірубінемія не була пов'язана із захворюваннями.
З 1072 дітей у 764  втрата ваги склала  ≤ 7% і 308 мали втрату ваги понад 7%.

Середня вага новонароджених склала 3175 ± 470 гр, середня вага на час вступу - 3073 ± 520 гр. У всіх новонароджених був перший показник за шкалою Апгар більше 8. 

 Результати цього дослідження показали, що новонароджені з тяжкою гіпербілірубінемією мають у 3 рази більшу втрату ваги, а рівень білірубіну в сироватці збільшується залежно від тяжкості втрати ваги. 

У цьому дослідженні більшість наших новонароджених жовтяниці були першими дітьми (52,2%). 

 

Доведено, що втрата ваги через зниження споживання калорій у перші дні життя відіграє роль у тяжкості гіпербілірубінемії. 

Втрата ваги у новонароджених може посилити жовтуху, а часте грудне вигодовування знижує патологічну втрату ваги та відповідно кількість білірубіну. Таким чином, у новонароджених з проблемами годування, можна очікувати значну втрату ваги та жовтушку новонароджених.

Тому важливо контролювати вагу новонародженого, особливо якщо втрата ваги більша за 10%.  У такому разі дуже важливий контроль ваги протягом часу, поки малюк не поверне втрачену вагу при народженні та почне стабільно набирати вагу.

 

Способи контролю  набору ваги новонародженим:

1) одним із простих способів контролю набору ваги є спостереження за кількістю прийомів їжі (не менше 8-10 разів на добу) та кількістю підгузків (мокрих має бути не менше 5-7 шт. на день), а брудних "закаканих" не менше 3-4 шт.). Якщо кількість підгузків нормальна, то можна зробити висновок, що немовля харчується нормально і втрата ваги йому не загрожує.

2) другий спосіб - це контролювати вагу за допомогою спеціальних дитячих ваг. Вони дуже зручні у використанні та дозволяють більш точно відстежувати динаміку набору ваги та вчасно вносити зміни до режиму та кількості живлення.

 

Для вимірювання ваги дитячі ваги не обов'язково купувати, тому що вони потрібні на короткий час, та й коштують чимало, їх можна взяти напрокат в офісі Baby Service (вул.Чорновола, 1-б) або замовити кур'єрську доставку по тел. (050)1061532, (097)7386534, або у Viber, і ми вам їхпривеземо в зручний для вас час. Вартість прокату  240грн на мічяць.

 

 ЦІКАВО ЗНАТИ:

Як зважити дитину вдома? Як не треба важити дитину

Як часто потрібно зважувати новонародженого?

Навіщо потрібні дитячі ваги?

Чому не варто купувати дитячі ваги?

Зважуємо правильно!