укррус

Телефони у Кропивницькому

  • (050) 106-15-32
  • (097) 738-65-34

Як користуватися молокоотсосом

За родом діяльності ми часто стикаємось з питаннями матусь: як користуватися молокоотсосом?

 

Насправді, в користуванні молокоотсосом немає нічого складного, проте є декілька нюансів, з якими ми вас і познайомимо.

  • Передусім, розберіть молокоотсос, ретельно промийте і простерилізуйте усі деталі, що контактують з молоком.

Для цього необхідно покласти усі частини молоковідсмоктувача (крім електричного блоку) у ємність потрібного розміру з холодною водою, довести до кипіння і кип’ятити протягом 2 хвилин.

Важливо: Слідкуйте за тим, щоб води в посуді було достатньо, інакше може розплавитись пластик.

  •  Влаштуйтесь зручніше, розслабтесь і заспокойтесь, адже ваш настрій і комфорт мають не останнє значення в процесі зціджування. Перед зціджуванням можна прийняти теплий душ та випити чашечку запашного чаю, це полегшить віддачу молока.
  •  Рекомендується налаштуватись на зціджування, запустити необхідний рефлекс, спостерігаючи за своїм мацьопиком, який спить у ліжечку. Якщо такої можливості немає - поставте перед собою його портрет. Деякі молокоотсоси, такі як Mamivac Lactive, наприклад, навіть мають на корпусі спеціальне місце для фото малюка.
  • Якщо є ущільнення груді, затвердіння або якісь неприємні відчуття, легенько помасажуйте проблемні ділянки вздовж молочних протоків.
  • Прикладіть молокоотсос до грудей, так, щоб сосок був по центру воронки.
  • Прослідкуйте, щоб воронка щільно прилягала до груді, інакше буде потрапляти повітря, і не створюватиметься вакуум.

 

Далі все залежить від моделі молокоотсоса, яким ви будете користуватися.

  • Якщо ви будете використовувати ручний (механічний) молокоотсос, натисніть декілька разів поршень, змінюючи силу натиску, і підлаштовуючи, таким чином, молоковідсмоктувач під власні відчуття.
  •  Якщо це електричний однофазний молоковідсмоктувач, увімкніть його, обравши найнижчу силу зціджування, і поступово збільшуйте рівень вакума до найбільш комфортного режиму. Зціджувати рекомендується від 5 до 15 хвилин, в залежності від інтенсивності лактації.
  •  В електричному двохфазному молокоотсосі потрібно встановити першу фазу - яка стимулює лактацію, і деякий час, як правило 2-3 хвилини, зціджувати грудь у цій фазі. Перша фаза імітує швидке, але менш інтенсивне смоктання груді малюком.                                            

Коли ж відчуєте прилив молока - перемикайте на другу фазу з високим рівнем вакууму. Тепер ви можете м’яко та ефективно зцідити молоко.

Знову ж таки, рекомендуємо починати з найменшого рівня вакууму, поступово збільшуючи його.

Не забувайте про чергування грудей, якщо ви зціджуєте груди з насадкою для 1 груді - послідово зцідіть обидві груді по 5 хвилини, потім кожну по 3, та ще раз по 2.

Час зціджуваня може відрізнятись в залежності від інтенсивності лактації та фізіологічних особливостей побудови груді.

 

  • Не чекайте, що молоко одразу ж поллється рікою.  Так, лікарі недаремно говорять, що смоктати грудь - для немовляти тяжка праця. Тож запасіться терпінням, і почекайте хвилинку-дві - спочатку з’являться лише крапельки, а вже потім пляшечка почне наповнюватись.
  • Зціджуваня припиняється, коли молоко перестає бігти цівочкою.
  • Після використання, молокоотсос слід розібрати, ретельно промити і просушити усі деталі.

Рекомендується робити це одразу ж після користування молокоотсосом, адже залишки молока, що засохли, як правило, відмиваються дуже важко.

 

Коли слід негайно припинити зціджування?

  • якщо ви зціджуєтесь вже протягом 15 хвилин, а молоко так і не почало нормально вивільнятись, пляшечка не наповнюється. Більш за все, груди ще недостатньо повні. Є сенс зробити собі теплого пиття і трішки зачекати.
  • якщо при зціджуванні у вас виникають надто болісні відчуття, тріння, дискомфорт. Можливо, вам не підходить обрана модель молоковідмоктувача.

 

Як правильно обрати молоковідсмоктувач, і яка модель вирішить саме вашу проблему, можна почитати тут

 

З побажаннями сонячного настрою

 

 

Леся Тараненко

Партнер Baby Service у Кіровограді

12.10.2015р.