укррус

Телефони у Кропивницькому

 • (050) 106-15-32
 • (097) 738-65-34

Ходунки: користь чи шкода?

У наш час вже неможливо уявити собі життя мами без всяких пристосувань для дитини, що покращують її життя  полегшують життя мами. В тому числі і без ходунків.

Ходунки дуже виручають мам, коли дитина починає переміщатися по квартирі самостійно, щоб навчити її ходити без допомоги рук батьків.

Адже тепер вона зможе самостійно пізнавати світ.

Малюк зможе стояти, повертатися, озиратися, ходити, тим самим зміцнюючи свої м'язи. Отримуючи більше інформації від побаченого, він почне швидше розвиватися.

Але навколо цієї теми ведеться безліч дискусій. Що ж говорить про ці дитячі штучки гуру вітчизняної педіатрії  доктор Е.О.Комаровский

А говорить він так:

«Ходунки в більшості випадків - це не потреба дитини, а потреба його родичів. Це чудовий спосіб нейтралізувати дитя на той час, поки мама зайнята по господарству.

Чим пізніше дитина почне ходити, тим пізніше з'явиться вертикальне навантаження на хребет, тим більше є шансів, що у дитини встигнуть достатньо зміцніти м'язи і зв'язки, щоб прямоходіння не представляло для нього небезпеки.

З моєї точки зору, дитина повинна почати ходити після того, як натре собі мозолі на колінах внаслідок активного повзання.

Тим не менш, ні в чому не можна перегинати палицю, і якщо дитина півгодини-годину в день проведе в ходунках, то ніякої особливої шкоди не буде. Головне, щоб ви все-таки обмежували її переміщення, щоб ходунки не дозволяли дитині вийти з дому, звалитися зі сходів і т.д. »

 

У ходунків, як і у будь-яких дитячих пристроїв, є свої переваги і недоліки.  Плюси ходунків наступні:

 • вони частенько допомагають молодим мамам, яким немає з ким залишити дитину, без проблем зготувати вечерю або прибратися в квартирі, оскільки при цьому їх руки залишаються вільними. Можна поставити в них дитину, яка буде сама себе розважати, а в цей час зайнятися корисними справами, спостерігаючи за малюком і розмовляючи з ним.
 • діти дуже люблять ходунки, тому що в них вони відчувають себе більш самостійними, адже таким чином можна легко дістатися у будь-яку точку квартири.
 • будучи в ходунках в положенні стоячи, дитина може отримати більше інформації про навколишній світ, ніж в положенні лежачи.
 • ходунки допомагають малюку здійснювати різноманітні дії, які він не міг зробити без них - ходити, повертатися, нахилятися, дивитися в різні боки, присідати. Таким чином, всі його м'язи задіяні в роботі.
 • діти в ходунках отримують купу позитивних емоцій і задоволення.

Мінусами ходунків можна назвати наступне:

 • деякі діти, які користувалися ходунками, починають ходити помітно пізніше за своїх однолітків, що не користувалися ними. Це відбувається через те, що вони не прагнуть самостійно пересуватися, а ходять виключно в ходунках.
 • якщо малюк тривалий час, день у день перебуває в ходунках, то це може призвести до деформації незміцнілих ніжок і хребта.
 • ходунки мають властивість зупинятися у вузьких дверних отворах, чіпляючись за перешкоди. При цьому дитина буде часто кликати на допомогу маму гучним криком.

  

Критерії вибору ходунків

Якщо ж, незважаючи ні на що, ви захочете купити ходунки для свого чада, то потрібно серйозно поставитися до їхнього вибору, адже від цього залежить здоров'я вашої дитини. При їх купівлі в першу чергу потрібно врахувати наступні моменти:

 • Основа. Ходунки повинні мати широку і стійку основу, щоб дитина не могла з них випасти. Також добре, якщо вони забезпечені бампером, обробленим гумовим, для пом'якшення ударів.
 • Колеса. Чим їх більше, тим маневреніші і стійкіші ходунки. Також вони повинні легко повертатися на всі боки.
 • Сидіння обов'язково повинне бути глибоким, щоб малюк не міг самостійно вилізти з ходунків. Також воно має бути досить м'яким і не жорстким, щоб не травмувати шкіру між ніжок дитини.
 • Обов'язково повинна бути жорстка спинка, щоб не травмувалася спинка малюка. Наявність м'якого обмежувального бампера спереду тільки вітається. Добре, якщо сидіння буде легко зніматися і митися.
 • Висота в ходунках обов'язково повинна регулюватися під ріст дитини, адже всі дітки різні. В іншому випадку у дитини може неправильно розвинутись опорно-руховий апарат.
 • Безпека. Ніколи не саджайте дитину в ходунки, якщо його зріст і вага перевищує гранично можливі параметри, зазначені в інструкції.
 • Компактність. Дуже добре, якщо ходунки можна легко і компактно скласти, щоб вони займали в квартирі менше місця.
 • Додаткові можливості. Багато ходунки оснащують додатковими знімними столиками, ігровими панелями, що дуже подобається дітям.

Ходунки можна сміливо купувати для дитини після шести місяців, коли він вже самостійно може сидіти.

    

  

Не використовуйте ходунки, якщо:

 • у малюка низький або навпаки високий тонус ніг;
 • він ще не може сам сидіти досить тривалий час;
 • є ушкодження шкіри в області стикання з ходунками;
 • у дитини порушений опорно-руховий апарат;
 • малюк не хоче або вередує в них.

Залишати дитину в ходунках слід ненадовго від 15 до 40 хвилин в день, поступово збільшуючи час перебування в них. При цьому вони повинні бути правильно відрегульовані по висоті, а дитина взута в  взуття з твердою підошвою, що буде перешкоджати ходінню навшпиньки.

Обов'язково стежте за малюком, коли він знаходиться в ходунках, оскільки він може дотягнутися до безлічі предметів, які не були йому доступні раніше.

І ще одна порада: більше довіряйте своєму карапузові! Ні за що, ні за які блага світу, він не буде знаходитися в ходунках, якщо йому там буде некомфортно або нецікаво.

Як двічі мама, я мала змогу переконатися в цьому на своєму досвіді, витративши на ходунки (що виявились непотрібними моїм дітям) купу грошей. І це при тому, що майже в усіх моїх знайомих діток неможливо було з них витягнути.

Ось такі вони різні - наші малюки! fisher_price-myzukalnue-hodynki-mnogofynkcionalnue-p2744_3

 Тому, дайте Вашій дитині право вибору - з послугами прокату дитячих  товарів це зробити зовсім просто!

І ще, не забувайте, що є ходунки-штовхачики. Але це зовсім інша історія...

Зростайте весело!

Ваш Baby Service :)