укррус

Телефони у Кропивницькому

  • (050) 106-15-32
  • (097) 738-65-34

Чому в качельках немає горизонтального положення спинки?

Дуже часто ми чуємо це питання від наших мам, які обирають, яку б качельку взяти напрокат в Baby Service, а ще частіше - від наших бабусь.

Тому і вирішили відповісти на це питання в окремій статті.

- Малюкові в ній незручно ж лежати! - кажуть одні.

- Це ж дуже шкідливо для незміцнілого дитячого хребта! - авторитетно заявляють інші.

- Малюк тільки в качельці і засинає, але я дуже боюся, чи не нашкоджу своїй дитині, - хвилюються треті.

Відразу ж хочемо вас заспокоїти: якби все було так небезпечно і погано, такого виду гойдалки вже давним-давно зняли б з виробництва, а компанії Graco і Fisher-Price не посідали б протягом півстоліття перші позиції на світовому ринку виробництва дитячої продукції, а збанкрутували б через судові позови американців за скалічені хребти дітей.

Звичайно ж, наших бабусь можна зрозуміти.

 Вони-то згадують часи своєї молодості: як туго і красиво сповиті були їхні дітки, лежали, як солдатики. Чим красивіше і тугіше можеш запеленати дитину - тим вище шанс стати Мамою року :) Більше того, серед них до цих пір існує думка, що не сповите немовля саме себе будить, махаючи ручками, і ноги у нього можуть бути криві, тому що не запеленаті.

Ми ж при написанні статті вивчали думку провідних педіатрів світу, зверталися до різних медичних джерел і запитували думку досвідчених мам, які спостерігали за своїми дітками в качельках і шезлонгах.

І виявилося, погляди медицини на це питання зовсім інші.

Численні дослідження виявили абсолютно дивовижний факт - виявляється, крива нога не стає рівною, як її туго не обмотуйте. Виявляється, рівність ніг взагалі до техніки сповивання ніякого відношення не має. Виявляється, туго сповитій дитині важче дихати.

Більше того, мудрі лікарі прийшли до висновку, що не треба знущатися над немовлям! Бо якщо всі без винятку діти, прагнуть зайняти певну позу - піджати ніжки, зігнути ручки, - то, мабуть, саме ця поза є для дитини найбільш фізіологічною, тобто зручною і природною. (Є.О.Комаровський)

 Тепер про хребет.

Хребет людини не ідеально прямий, хоча спереду він виглядає прямо.

Якщо подивитися на людину збоку, можна побачити чотири невеликих вигини, завдяки яким наш хребет нагадує латинську букву S.

Завдяки вигинам хребта наше тіло гнучке, і ми можемо тримати рівновагу. Крім того, ці вигини згладжують навантаження під час ходьби, бігу, стрибків.  Але вигини хребта не є вродженими, а з'являються поступово. Вони формуються при адаптації до сили тяжіння.

При народженні хребет дитини зігнутий і нагадує букву «С».

У перші дні м'язи шиї малюка занадто слабкі, щоб тримати голівку.

Коли м'язи шиї стають сильнішими, і дитина починає тримати голову, формується шийний вигин хребта.

Потім малюк починає повзати, формується поперековий вигин, і розвиваються м'язи, які допомагають карапузові стояти прямо.

Таким чином, вигини хребта остаточно формуються тільки до кінця першого року життя, коли дитина починає ходити самостійно.

Тому, у разі,  коли дитина лежить на горизонтальній поверхні, її хребет розпрямляється в пряму лінію, замість того, щоб підтримувати природну форму.

Дослідження, проведені Американською академією педіатрії, констатують, що «при тривалому нерухомому перебуванні на твердій прямій поверхні, тіло розпрямляється вздовж цієї поверхні під постійним впливом гравітації, приводячи до порушень постави і зниженого м'язового тонусу (Short, 1996). Тому тримати дитячий хребет у прямому положенні шкідливо і може погано вплинути на розвиток зв'язок тазостегнових суглобів дитини (Kirkilionis, 2002).

- Це все новомодні вигадані дослідження та піар-акції, - скептично заперечить читач.

Не будемо з вами сперечатися.

Але ж ви самі вдома можете поспостерігати за вашим немовлям!

І дозвольте вгадати: ви помітите, що новонароджений сам не розпрямляється, розпрямити його можна тільки насильно, наприклад, якщо сповити «солдатиком».

Якщо ж малюка покласти на спину, він рефлекторно підтягне кулачки до грудей, і спить він з широко розведеними ніжками в «позі жаби».

А чому? А тому що поза ембріона є найприроднішою позою для немовлят, вона заспокоює і сприяє адаптації до позаутробного існування.

У цій позі дітки споживають менше кисню, економлять енергію і витрачають менше калорій, а також краще перетравлюють їжу.

Крім того, у цьому положенні терморегуляція  більш ефективна, тому що зона шлунка закрита. Ніжки малюка підняті, таким чином знімається навантаження з животика, і малюк легко і вільно звільняється від газиків.

 Ось чому качельки-колиски ідеально підходять для діток з народження і до півроку!

Вони не дуже просторі, і в них малюк почувається набагато комфортніше, ніж у великому широкому ліжечку. Йому тепло і затишно, майже як в маминому животику. Крім того, ергономічне положення спинки качельки сприяє повноцінному відпочинку вашого мацьопика і правильному розвитку його хребта.

На завершення хочемо ще сказати  про мелодії та звуки, які звучать у качельках з нашого прокату.

Практично у всіх заколисуючих центрах є звуки природи. Багатьом батькам вони не до душі. Їм здається, що це просто шум, і він буде заважати малюкові. Це і є так званий «білий шум».

Але новонароджені дітки і не потребують тиші. Вони близько 9 місяців провели в животі мами, постійно чуючи шум кровотоку матері. Але ж для того, хто перебуває всередині, цей шум звучить голосніше, ніж працюючий пилосос. Немовлята відчувають себе краще, швидше заспокоюються і краще сплять, коли чують звуки, до яких звикли, перебуваючи в животику. Виробники врахували і це, створюючи ці чудові помічники сучасних батьків!

 Робіть правильні висновки і вдалих вам рішень у виборі!

Ваш Baby Service :)