укррус

Телефони у Кропивницькому

  • (050) 106-15-32
  • (097) 738-65-34

Лактаційні кризи

Отже, все йде добре, молока достатньо, дитина задоволена і її тільце починає набувати округлі форми, милі складочки. Дітки на виключно грудному вигодовуванні, якщо все організовано вірно (нічні годування, часті годування, правильне прикладання до грудей) можуть набрати від одного до двох кілограмів ваги за перший місяць.

Лякатися цього не слід, це дуже добре і можна сказати, що ви відмінна мама і не даєте малюку витрачати свою енергію даремно.

Однак, бувають такі періоди, в які дитинка стає примхливою і буквально не злазить з грудей. Так можуть проявлятися  лактаційні кризи. Пояснюють їх по-різному - в одних джерелах говорять про те, що це пов'язано з активним зростанням малюка. Звичної кількості молока перестає вистачати і тому дитина просто нападає на маму, аби задовольнити свої потреби і підстроїти груди на свою вимогу. У будь-якому випадку, явище це тимчасове і вирішувати його слід за рахунок збільшення частоти прикладань. Вироблення достатньої кількості молока відбудеться протягом 2-7 днів і ця ситуація не вимагає введення додаткового догодовування.

Що ж робити в таких випадках?

 Заспокойтеся! Ваш схвильований стан нікому не допоможе.

Груди-тряпочка у вас можливо через зрілу лактацію. У кожного вона наступає у свій час. І взагалі це не показник кількості молока. Молоко не виробляється в грудях, воно там циркулює і доставляється у відповідь на смоктання.

 Частота годувань  не показник ситості або неситості. Дитина смокче не тільки через голод. Це може бути страх, хвилювання, дискомфорт, біль, бажання спустошити кишечник / сечовик або просто побути поруч з рідною мамочкою.

Набір ваги. Дітки на грудному вигодовуванні набирають в нормі від 200 граммдо 2,5 кг! Розбіг дуже великий і на це впливає лише ТІЛЬКИ спадковість і інформація, закладена в генах. Лікарські норми створені для діток на штучному вигодовуванні. Це абсолютно різні речі.

 Якщо ви вже точно хочете перевірити достатність споживаного молока дитиною, зніміть підгузник на добу і якщо кількість пописів буде 10-12 (на добу), то молока абсолютно достатньо. Навіть 8 пописів є варіантом норми ...

Щоб краще проконтролювати цей процес, побачити, як їсть Ваш малятко, і як набирає вагу, доцільно зважувати крихітку до і після кожного годування. Так Ви розвіє свої страхи з приводу того, що «молока не вистачає» або «він не наїдається».

Купувати ваги для цього зовсім не обов'язково, адже вони будуть Вам потрібні зовсім не довго. Ми із задоволенням дамо Вам ваги напрокат, і доставимо на Вашу адресу в Кіровограді в будь-який зручний для Вас час, щоб Ви могли приділити дорогоцінну увагу своєму малятку, коли йому це особливо необхідно!

Якщо ж, дійсно, молока не вистачає, простимулювати лактацію допоможе електричний молокоотсос. А оскільки купити якісний молокоотсос -  це досить дороге задоволення, оренда допоможе вам зрозуміти чи потрібен він вам буде надалі та яку модель обрати. 

І ще .. хочу поділитися з Вами словами нашого дільничного лікаря-педіатра Сабадаш В.А., яка 10 років тому, коли у мене був саме такий криз, сказала:

- Уявіть, що ви на безлюдному острові ... немає нікого, щоб допомогти, ніяких сумішей, ніякого молока, ніякої цивілізації. Тільки ви і ваша дитина, і щоб дитинка жила, вам потрібно її годувати. Ні у корови, ні у кішки такої проблеми не виникає, оскільки вони навіть не замислюються про це - є мама, і є дитина, і мамине молочко - це життя дитини.

Пам'ятайте про це, і все у вас вийде!

 З побажаннями рости великими і щасливими,

служба прокату дитячих товарів в Кіровограді Baby Service :)